сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Општини

Димитриевски се сретна со Здружението на културно уметнички друштва

Димитриевски се сретна со Здружението на културно уметнички друштва

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска одржаа средба со Здружението на културно уметнички друштва.

На средбата, тие разговараа за развој на културата и културните активности во Куманово и нивното значење за градот и граѓаните.