вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Општини

Димитриевски е идниот градоначалник во Куманово, СДСМ го призна поразот на локалните избори

Димитриевски е идниот градоначалник во Куманово, СДСМ го призна поразот на локалните избори

Во Куманово победи граѓанскиот концепт „За наше Куманово“ предводен од актуелниот градоначалник, но и за независен кандидат за градоначалник Максим Димитриевски и советничката листа предводена од Ивана Ѓорѓиевска.

СДСМ на вечерашната прес-конференција го призна поразот на локалните избори.

-Ќе ги разгледаме програмите од нашите противкандидати, а добрите проекти ќе ги имплементираме во заедничка програма која има за цел да го подобри животот на кумановци, рече Димитриевски.

Коронавирус