четврток, 21. септември 2023. Вести денес: 120
home Општини

Диџеј забава и „Деспина“ ја отвараат летната сезона на плажите Градиште 1 и 2

Диџеј забава и „Деспина“ ја отвараат летната сезона на плажите Градиште 1 и 2

Со диџеј забава, на 7-ми јули, сабота, започнува сезоната 2018 на плажата Градиште 2, каде и ова лето посетителите ги очекува многу забава и бројни изненадувања.

Во недела, пак, 8ми јули, официјално ќе биде отворена и плажата Градиште 1 со денска забава со акустичниот бенд „Деспина“, кој ќе настапи од 12 до 18 часот.

Покрај во одличната музика и неповтрлиовиот песочен амбиент на прекрасно уредената плажа Градиште 1, посетителите ќе може да да уживаат и во специјалитетите од риба и скара и богатата ресторанска понуда.

Летните температури полека растат и време е за вистинско освежување со квалитетна понуда и добра забава која и ова лето нема да изостане на плажите Градиште 1 и 2.

Извор: OhridNews