сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Општини

Демант од градоначалникот на Лозово

Демант од градоначалникот на Лозово

Градоначалникот на Општина Лозово, Ацо Велковски испрати демант до нашата редакција во кој се вели дека во текстот лиферуван на КУРИР биле објавени невистини за него и за неговата фамилија.

– Објавени се лажни информации за моето користење на деновите од годишните одмори и дека сум имал скандали со насилство. Јасно и провидно се гледа дека на партиското раководство на ВМРО-ДПМНЕ од Лозово му пречи мојот досегашен успех во работата како Градоначалник, па сакаат преку нивните портали да ме оцрнат и се што е изградено во изминатиов период да падне во вода, се вели во демантот.

Коронавирус