вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Општини

Дел од Кавадарци без вода поради дефект

Дел од Кавадарци без вода поради дефект

Дел од Кавадарци утрово остана без вода за пиење поради дефект на водоводната мрежа.

– Се работи за улиците „Игман”, „Словенска”, „Козара”, „29 Ноември” и други кои гравитираат во тој регион, појаснуваат од Јавното претпријатие „Комуналец”.

Оттаму нагласуваат дека интензивно се работи на терен, а водоснабдувањето таму, ќе биде нормализирано во 15 часот.

Коронавирус