четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Општини

Дел од Кавадарци без вода до 15 часот поради дефект

Дел од Кавадарци без вода до 15 часот поради дефект

Поради дефект на водоводна линија, без вода за пиење до 15 часот се жителите на булевар „Вељко Влаховиќ” и дел од булевар „Едвард Кардељ” во Кавадарци, информираат од кавадаречкото Јавно претпријатие ,,Комуналец”.

Оттаму ги повикуваат на разбирање и трпение жителите кои се без вода за пиење.

Коронавирус