петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 10
home Општини

Четири новородени кучиња и нивната мајка отруени во Охрид (Вознемирувачко видео)

Четири новородени кучиња и нивната мајка отруени во Охрид (Вознемирувачко видео)

Активист од Охрид, Климент Арнаудов на својот Фејсбук профил објави видео од отруени четири новородени кучиња и нивната мајка за кои тој се грижел.

– Масакар во с. Косел, Охрид. Ми ги отруја душињава што ги хранев, предупредував на тоа та затоа и ги објавував скоро секој ден. Полиција доаѓа на терен. Само да стигнеме до сторителот бел ден не ќе види. Ми трпи и работа и сѐ, животов ми се скрати ќе ја тужам и државава за нанесен душевен бол и сѐ,  пишува Арнаудов.

На видеото има голем број на реакции и најголем дел бараат одговорност.

Коронавирус