недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 100
home Општини

Битола протестира: „Не за новото предавство“! (ФОТО)

Битола протестира: „Не за новото предавство“! (ФОТО)

ВМРО-ДПМНЕ од денеска во знак на предупредувачки протест започна со блокади во Скопје и 10 други градови.

Еден од градовите кои денес испратија јасна порака беше и Битола.

Битолчани на протестот порачаа: „Не за новото предавство“!

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија