вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 141
home Општини

Без вода утре дел од Општина Ѓорче Петров

Без вода утре дел од Општина Ѓорче Петров

Поради реконструкција на водоводна цевка од фи 150 мм на ул. Кузман Шапкарев, утре без водоснабдување ќе бидат потрошувачите од истата улица како и улиците Беас Куле, Гостиварска и Анастас Коцарев, сите во Општина Ѓорче Петров.

Како што соопшти РЦУК Скопје, по известување добиено од ЈП Водовод и Канализација, прекинот во водоснабдувањето ќе трае од 9:00 часот изутрина до заваршување на работите.

Коронавирус