петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Општини

Без вода до утре до 11 часот улицата „Благој Крстиќ” и помали улици во Кавадарци

Без вода до утре до 11 часот улицата „Благој Крстиќ” и помали улици во Кавадарци

Поради дефект на водоводна линија на улицата „Благој Крстиќ”, без вода за пиење ќе останат жителите на оваа улица и други помали улици кои гравитираат околу неа.

Од ЈП „Комуналец” – Кавадарци информираат дека прекинот со водоснабдувањена ќе трае до утре до 11 часот.

Оттаму ги замолуваат жителите од тој дел на градот за разбирање и трпение./МИА

Коронавирус