понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 174
home Општини

Без вода до утре до 11 часот корисниците околу старото училиште во Кавадарци

Без вода до утре до 11 часот корисниците околу старото училиште во Кавадарци

Поради дефект на стара приклучна линија на улицата „Шишка“ во Кавадарци, без вода за пиење до утре до 11 часот ќе останат околните куќи околу старото училиште.

Ова попладнево го соопшти Јавното претпријатие „Комуналец“.

Претрпијатието апелира водокорисниците од тој дел на градот да имаат трпение и разбирање за настанатата ситуација. (МИА)

Локални избори 2021