четврток, 23. јануари 2020. Вести денес: 35
home Општини

Без струја утре делови од Центар и Карпош

Без струја утре делови од Центар и Карпош

Поради изведување технички зафати во дистрибутивната електроенергетска мрежа, утре без снабдување со струја ќе останат корисниците од општините Центар и Карпош, информираат од РЦУК по добиено известување од ЕВН АД Македонија.

Во периодот од 08:00 до 11:30 часот без струја ќе останат дел од корисниците од ул. Иван Милутиновиќ објектите со бр. 10 и бр. 12 (позади ТЦ Буњаковец) и во периодот од 11:45 до 15:00 часот корисниците од Илинденска бр. 68 и дел од ул. 8 Март, објектите со бр. 8, 8а, 10, 11 и 13 во Општина Центар.

Без снабдување со струја од 09:00 до 12:00 часот ќе бидат утре ќе бидат и корисниците од ул.Ристо Равановски бр.36 во Општина Карпош.