вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 161
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Општини

Берово домаќин на Државно првенство во пинг-понг за кадети

Берово домаќин на Државно првенство во пинг-понг за кадети
Ping pong rackets and table tennis net on wooden table

Берово денес и утре е домаќин на вториот турнир како дел од Државното првенство во пинг-понг во кадетска конкуренција. Натпреварите ќе се играат во салата „Македонски бранители” во Берово.

-Во рамки на првиот ден од турнирот се играат натпреварите за натпреварувачи до 12 години. Утре,  ќе се натпреваруваат повозрасните кадети до 15 години. На турнирот ќе настапат најдобрите екипи во досегашниот дел од првенството, информираат организаторите.
Почетокот на првите натпревар кои се играат денес се закажани за 11 часот, додека во рамки на утрешната програма мечевите се играат со почеток во 10 часот.
Турнирот се организира под покровителство на Пингпонгарската федерација на Северна Македонија.

Парламентарни избори 2020