среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Општини

Атанасовски: Mасовна излезност на 31-ви и поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за просперитетна и успешна општина

Атанасовски: Mасовна излезност на 31-ви и поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за просперитетна и успешна општина

Од срце би сакал да ви се заблагодарам за масовната поддршка која што ми ја дадовте во првиот круг на овие избори, вели кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Македонска Каменица, Димче Атанасовски.

Очигледна е победата на ниво на целата држава Република Македонија, вклучително и во Македонска Каменица.

-Искрено се надевам и ве замолувам сите заедно масовно да излеземе на 31-ви да го заокружиме бројот 7 за просперитетна и успешна Македонска Каменица, посочува тој.

Коронавирус