вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 60
home Општини

Атанасов: СДСМ во општина Василево за 50 отсто ќе ја зголеми администрацијата иако претходно критикуваше дека е пренатрупана

Атанасов: СДСМ во општина Василево за 50 отсто ќе ја зголеми администрацијата иако претходно критикуваше дека е пренатрупана

Локалната власт на СДСМ во општина Василево за само една година мандат ќе ја зголеми општинската администрација за 50 отсто. Станува збор за оглас за вработување на 11 нови извршители со статус на државни службеници, објавен преку Агенцијата за администрација, изјави на прес-конференција Живко Атанасов од ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

 

Коронавирус