четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 96
home Општини

АМСМ: Во прекин сообраќајот на патот Охрид-Битола поради сообраќајка

АМСМ: Во прекин сообраќајот на патот Охрид-Битола поради сообраќајка

Денеска од 11.10 часот на магистралниот пат Охрид-Битола, кај селото Опеница, сообраќајот е во прекин, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Оттаму појаснуваат дека прекинот е поради сообраќајна незгода која се случила на овој патен правец. Засега нема информации за жртви или материјална штета.

Коронавирус