четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 52
home Општини

Активен пожар во радовишко, гори сува трева и нискостеблеста шума

Активен пожар во радовишко, гори сува трева и нискостеблеста шума

Активен пожар во радовишко, гори сува трева и нискостеблеста шума кај с.Дамјан.

На пожарот интервенираат од ТППЕ Радовиш со 4 пожарникари и 1 ПП возило и 4 вработени од ШС „Плачковица“.

За пожарот се известени ДЗС, СВР и ЕЛС Радовиш.

Коронавирус