петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Општини

Актерот Стојановски со поддршка за Кирил Пецаков: Да застанеме на вистинската страна за Охрид

Актерот Стојановски со поддршка за Кирил Пецаков: Да застанеме на вистинската страна за Охрид

Актерот Горан Стојановски ја даде својата поддршка за Кирил Пецаков.

Стојановски смета дека кандидатот за градоаначник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ е вистинскиот избор.

-Пред нас е вистински избор во вистинско време. Кандидат за народот од народот. Проекти, промени и победи. Да застанеме на вистинската страна, да успееме сите заедно. Ние знаеме како, гласај за Кирил Пецаков, вели Стојановски.

Пецаков нагласи дека гарантираат проекти за промени и победи.

-Да се здружиме и да се обединиме за да имаме промени и напредок, им порача на граѓаните.

Коронавирус