петок, 3. декември 2021. Вести денес: 40
home Општини

86 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Битола

86 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Битола

Вчера (22.08.) во периодот од 15 до 20 часот полициски службеници од СВР Битола спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Битола, при што санкционирани се 86 возачи.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемат безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Коронавирус