вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 159
home Општини

69 казни за брзо возење на територија на СВР Охрид

69 казни за брзо возење на територија на СВР Охрид

Полициски службеници од СВР Охрид вчера од 14 до 20 часот спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Охрид, при што санкционирани се 69 возачи.

Од нив 23 на територија на Кичево, а по 20 на територија на Охрид и Струга… Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

-Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информира МВР.

Коронавирус