недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 68
home Општини

54 санкции за брзо возење во Струмица

54 санкции за брзо возење во Струмица

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи вчера (30.01.2021) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Струмица, при што санкционирани се 110 возачи, од кои 54 кои возеле со брзина поголема од дозволената, 10 возачи за возење без возачка дозвола, осум за возење на нерегистрирано возило.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

-Апелираме граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, велат од МВР.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија