сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 92
home Општини

34 санкции за возачи на мотоцикли на подрачјето на СВР Тетово

34 санкции за возачи на мотоцикли на подрачјето на СВР Тетово

Во текот на вчерашниот ден (22.04) спроведена е акциска контрола на територијата на СВР Тетово за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 34 возачи.

Од нив 21 на тетовското и 13 на поширокото гостиварско подрачје.

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе се соочат со законски предвидените глоби.

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, информира МВР.

Коронавирус