вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 159
home Општини

31 казна за пребрзо возење на територија на СВР Куманово

31 казна за пребрзо возење на територија на СВР Куманово

Денеска (27.07.) од 07 до 11 часот полициски службеници од СВР Куманово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 31 возач.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

-Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Коронавирус