петок, 30. септември 2022. Вести денес: 57
home Општини

15-годишно момче го фати крстот во Битола

15-годишно момче го фати крстот во Битола

Во соборниот храм Свети Великомаченик Димитриј денеска во осветените води се фрлаше светиот крст за празникот Водици.

Дваесетина момчиња и една девојка скокаа по крстот.

Најсреќен беше 15 годишниот Петар Атанасовски кој го пронајде крстот во осветените води.

Коронавирус