вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Македонија

ВО ЖИВО: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ со старт на кампањата од Охрид во 20 часот

ВО ЖИВО: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ со старт на кампањата од Охрид во 20 часот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска традиционално ја започна кампањата за парламентарните избори од Охрид.

По посетата на населените места во овој град, вечерва точно во 20 часот ќе ја стартува кампањата преку линк во живо на социјалните мрежи.

Видеото од неговото вклучување во живо ќе го пренесуваме ТУКА.

Коронавирус