понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 72
home Македонија

ВИДЕО: Здравството на Филипче колабираше, еве како изгледаат ковид-центрите

ВИДЕО: Здравството на Филипче колабираше, еве како изгледаат ковид-центрите

Читател на Курир до нашата редакција испрати видео во кое како што вели здравствениот систем на Заев и Филипче колабирал.

Имено тој во видеото покажува дека во ковид-центрите нема персонал и дека на болните нема кој да им даде за јадење.

Погледнете:

Коронавирус