сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 0
home Македонија

ВИДЕО: Топчиња од медени срца и бисквити

ВИДЕО: Топчиња од медени срца и бисквити

Неодоливи топчиња од медени срца и бисквити.

Состојки:

300 гр мелени бисквити

200-250 гр медени срца

250 гр маргарин

1 кесичка ванилин шеќер

200 гр шеќер во прав

3 лажици џем од кајсии

3-4 лажици сок од портокал

Начин на подготовка:

Сите состојки соединете ги и смесата оставете ја 15 минути во фрижидер малку да стегне, а потоа обликувајте топчиња и уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

Коронавирус