четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 49
home Македонија

ВИДЕО: Дива свиња плива во Дојранско езеро

ВИДЕО: Дива свиња плива во Дојранско езеро

Пред неколку недели од водите на Дојранското езеро беше уловен огромен сом, денес во истото ова езеро повторно може да се види несекојдневна ситуаци.

Дива свиња плива во Дојранското езеро.

Погледнете:

Коронавирус