понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Жугиќ: Елитата си го приватизира Водно- 100 денари за првиот час паркинг, секој нареден 50 денари

Жугиќ: Елитата си го приватизира Водно- 100 денари за првиот час паркинг, секој нареден 50 денари

Рекреацијата на Водно ќе стане луксуз, за кусо време советниците од редовите на СДС во Советот на Град Скопје ќе си изгласаат 100 денари за првиот час паркинг, а наредните саати ќе чинат 50 денари во зоната А0, елитата си го приватизира Водно, а и на раат ќе си го сечат и касапат, напиша на својот ФБ профил Јелена Жугиќ.

Таа додава дека ова претставува дискриминација и рекетирање за семејствата со мали деца, за возрасните скопјани, за лицата со хендикеп, директен атак на оние кои од реални причини не можат пешки до средно Водно.

 

 

Најнови вести

Вести

Мицкоски на годишната конференција на УМС: Бидете бестрашни борци за идеалите за кои вреди да се борите, тешко ми е кога гледам дека главниот протест е за оброк кој владата им го зема од уста, додека младите во Берлин, Лондон, Париз протестираат за широки општествени теми

Коронавирус