сабота, 15. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Жртвата на Курто Дудуш зборуваше за инцидентот во Шуто Оризари: „Ме удираше со тупаници и шлаканици“

Жртвата на Курто Дудуш зборуваше за инцидентот во Шуто Оризари: „Ме удираше со тупаници и шлаканици“

Наводно јас сум го пцуел него и фамилијата. Тоа не е вистина, кажа во интервју за ТВ Алфа жртвата на градоначалникот на Шуто Оризари, кој беше нападнат од Курто Дудуш во април ггодинава, а аудио снимка од нападот беше објавена во медиумите.

-Влегов, ја затвори вратата, клучот го извлече од вратата, ми го направија тоа што ми го направија. Ми рече дека го пцујам и почна да ме удира. Прво стана градоначалникот, па неговиот советник. Ме удираше со тупаници и шлаканици, во пределот на главата и телото – кажа тој.

 

Коронавирус