среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 63
home Вести

Зоран Заев мисли дека е „рајхт“ – сфаќате ли со каков човек преговара за историја ?

Зоран Заев мисли дека е „рајхт“ – сфаќате ли со каков човек преговара за историја ?

Интервјуто на премиерот Зоран Заев за „Канал 77“, во кое зборува за историјата на Бугарија и нејзиното учество во Втората светска војна, предизвика голем број реакции на социјалните мрежи.

Граѓаните реагираат дека во интервјуто Заев покажал огормно ниво на непознавање на историјата, што дури греши основни историски изрази како што е „Третиот Рајх“.

Видеото од Заев за кое е оваа реакција може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Коронавирус