понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 157
home Вести

„Зоран Заев избега од дуел“

„Зоран Заев избега од дуел“

Заев повторно избега од дуел.

Денес во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа ТВ во 21:10 часот требаше да имаме предизборен дуел со Зоран Заев, како носители на листи во ИЕ4, но очигледно веќе му станува навика да не се појавува на ТВ дуел со мене.

Можеби е уплашен од она што имам да го кажам, а можеби и конечно сфати дека нема што да понуди на македонскиот народ.

Коронавирус