сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Зоки Кичеец од притвор комуницирал со мобилен телефон

Зоки Кичеец од притвор комуницирал со мобилен телефон

Обвинителката Вилма Русковска во вечерашното интеврју на ТВ 24 потврди дека Зоран Милески Кичеец додека беше во притвор користител мобилен телефон.

На прашањето дали откриле со кого Кичеец комуницирал од притвор со мобилен телефон, таа одговори:

-Се уште не се готови вештачењата на тие телефони, затоа што имаше поприоритетни вештачења кои се уште не се направени. Не можам да претпоставувам се додека не видам вештачења, рече Русковска.

 

Коронавирус