понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 109
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Значително облачно, температура до 20 степени

Значително облачно, температура до 20 степени

Времето ќе биде умерено до значително облачно, по котлините магливо. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната 12 до 20 степени.

Во Скопје умерено до значително облачно и магливо. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

Под влијание на влажни бранови од понеделник до среда ќе има повремени врнежи од дожд, на места пообилни.

Парламентарни избори 2020