недела, 2. април 2023. Вести денес: 17
home Вести

Злоупотреба на лични податоци, жена од Тетово е “жртва“ на маж од Косово

Злоупотреба на лични податоци, жена од Тетово е “жртва“ на маж од Косово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.Џ.(45) од Косово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

На 31.01.2021, 40-годишна жителка од с.Бродец, тетовско, на социјалната мрежа „Фејсбук“ забележала дека М.Џ. на нејзиниот профил ги злоупотребила нејзините лични податоци и напишала недолични и навредливи зборови за неа.

Најнови вести