среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 172
home Вести

Злоупотреба на државни ресурси: Ковид болници нема, но има болници и спортски сали за партиски спотови (ВИДЕО)

Злоупотреба на државни ресурси: Ковид болници нема, но има болници и спортски сали за партиски спотови (ВИДЕО)

Од денеска официјално започна политичката кампања за локалните избори 2021 година кои ќе се одржат по три недели или на 17 октомври.

По тој повод денеска во јавноста се појави и видео спот на СДСМ со нивниот кандидат за градот Штип, Сашко Николов, а на дел од видеото се гледа како се користат и болници и операциони сали за партиски спотови, додека во реалноста истите ги нема.

На видеото се гледа како се користи и спортска сала за партиски цели во која се шета кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ, додека оваа власт е позната по тоа што не изградила ниту една спортска сала.

Најнови вести

Локални избори 2021