сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 70
home Вести

Златев: Вака изгледа економски апартхејд!

Златев: Вака изгледа економски апартхејд!

Македонците ќе плаќаат даноци, за Албанците да им ги трошат парите. Сите економски ресори – во рацете на министри Албанци.

Финансии – ДУИ

Економија – ДУИ

Информатичко општество и администрација – ДУИ

Земјоделие – БЕСА

П.С. Овој пост не е националистички. Јас немам ништо против Албанци министри, но, ние живееме во држава со етнички партии и рамковни проценти за се и сешто. Во таквата консталација, ваквата доминација на Албанците е економски апартхејд, пишува на својот Фејсбук профил новинарот Љупчо Златев, откако во јавноста беа обелоденети имињата на министрите од новиот владин состав.

Коронавирус