вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 139
home Вести

Златев: Јанчев го одложил протестот…

Златев: Јанчев го одложил протестот…

Новинарот Љупчо Златев со свој коментар за протестот кој го закажа, па го откажа, градоначалникот на Кавадарци.

„Јанчев го одложил протестот против раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Веројатно до следното начукување. Следниот пат кога ќе удри некоја ракија, пак пола саат по полноќ ќе најави протест“, пишува новинарот на својот Фејсбук профил.

Коронавирус