вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 24
home Вести

Златев: Еве ги, еден ме напаѓа и ме турка надвор, другите чекаат пред влез да ме тепаат (ФОТО)

Златев: Еве ги, еден ме напаѓа и ме турка надвор, другите чекаат пред влез да ме тепаат (ФОТО)

Новинарот Љупчо Златев на својот Фејсбук профил сподели фотографија од напаѓачите кои физички го нападнале во ресторан во Скопје.

-Поради активност и заплашувања од хотел Мериот, морам да ја објавам сликата од обезбедувачите на Јордан Мијалков.
Еве ги, еден ме напаѓа и ме турка надвор, другите чекаат пред влез да ме тепаат.
На крај, муабет и вадење пиштоли пред гостите кои ме бранат.
Снимени на камера, МВР, мора да реагира!!!
Автокоманда, доаѓам ? со сите детали, за се што сте правеле!, стои во статусот на Златев на Фејсбук.

Поради активност и заплашувања од хотел Мериот, морам да ја објавам сликата од обезбедувачите на Јордан Мијалков.
Еве…

Posted by Ljupcho Zlatev on Friday, July 24, 2020