петок, 23. јули 2021. Вести денес: 148
home Вести

Жителите на Ресен до Заев и СДСМ кои денеска се во посета на градот: Парите од Рекет барајте ги кај браќата Заеви (ФОТО)

Жителите на Ресен до Заев и СДСМ кои денеска се во посета на градот: Парите од Рекет барајте ги кај браќата Заеви (ФОТО)

Додека Заев денеска е на средба со граѓаните на општина Ресен, тие преку парола му порачаа „добре дојде“ во нивниот град.

Имено жителите на Ресен преку зборовите „Парите од Рекет барајте ги кај Зоран и Вице Заеви“.

Оваа парола преку која граѓаните го искажаа револтот на оваа лажна власт во земјава која ќе биде казнета на 15 јули доаѓа откако првоосомничениот во случајот Рекет Бојан Јовановски за време на изрекувањето на казната пред целата јавност порача парите од милионскиот Рекет да се бара кај браќата Заеви.

Коронавирус