сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Жителите на Радовиш со порака до власта: „Можеме да украдеме уште повеќе, уште подобро“ (ФОТО)

Жителите на Радовиш со порака до власта: „Можеме да украдеме уште повеќе, уште подобро“ (ФОТО)

Над партискиот штаб на СДСМ во Радовиш се појави банер кој како што велат многумина веќе добил смисла штабот во овој град.

Имено над штабот на СДСМ се појави банер на кој пишува дека „можеме да украдеме уште повеќе, уште подобро“.

Овој револт кај граѓаните доаѓаат откако се свесни дека оваа власт овие три години буквално го ограби народот.

Коронавирус