понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 89
home Вести

Жителите на Ѓорче Петров до Наумоски: Во март не натераа да ги тргнеме колите за да асфалтираат, уште ги чекаме…

Жителите на Ѓорче Петров до Наумоски: Во март не натераа да ги тргнеме колите за да асфалтираат, уште ги чекаме…

Новинарот Срџан Стојанчов на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека градоначалникот на Ѓорче Петров седи со другарите во кафана и му вика глеј сеа како ќе ги зезам жителите на Ѓорче Петров.

-Градоначалникот седи со другар у кафана и му вика глеј сеа како ќе ги дупам. Лепи соопштение: тргнете ги колите ќе асфалтираме, сите ги тргаат колите и прават гужва по околните улички. Два дена улицата стои празна и они не асфалтираат. Бонус: У март залепија соопштение: тргнете ги колите една недела за да ја реконструираме улицата, го изгребаа стариот асфалт и си отидоа. Четири месеци седи вака. Или не заебаваат или се багра неспособна. Трето нема, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус