вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 200
home Вести

Жители на Василево, Босилево и Ново Село доаѓаат на протест

Жители на Василево, Босилево и Ново Село доаѓаат на протест

Граѓани од сите општини во Македонија доаѓаат на големиот протест кој вечерва во 20 часот ќе се одржи пред македонската влада.

НЕ на политиките кои ги води владата на СДСМ и Заев, вечерва ќе кажат и жителите на Василево, Босилево и Ново Село кои веќе тргнаа кон Скопје.

Коронавирус