сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 60
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Вести

Жител на кочанското село Уларци во државен карантин

Жител на кочанското село Уларци во државен карантин

Жител на кочанското село Уларци од вчера е во државен карантин. Станува збор за З.Н. (45) кој од неговиот дом е спроведен до хотел во Скопје поради непочитување на мерката строга изолација во домашни услови.

Според соопштението од СВР – Штип, З.Н. ќе биде во државен карантин 14 дена.

Статистиката на полицијата покажува дека за само едно деноноќие на подрачјето на општините во источиот дел на земјава се регистрирарни 54 прекршоци за неносење заштита на лице.

Коронавирус