недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 78
home Вести

ЗИМСКАТА ИДИЛА ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: Снег денеска без престан се уште врне во три туристички центри (ФОТО)

ЗИМСКАТА ИДИЛА ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: Снег денеска без престан се уште врне во три туристички центри (ФОТО)

снегот веќе ги забели македонските туристички ски центри, особено Маврово и Попова Шапка.

На последниот од месец ноември и на почетокот на декември зимото речиси да дојде во Македонија.

Утрово се исполни прогнозата на метеоролозите, па забела речиси сите врвови во земјава, но и пониските планини и ски центри.

Маврово
Попова Шапка

Едни од нив според видео камерите кој се достапни за следење во живо се и Маврово, Попова Шапка и Пониква кои речиси да блескаат во сиот свој зимски сјај.

Попова Шапка

 

Попова Шапка
Пониква

Коронавирус