сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 72
home Вести

Зијадин Села позитивен на коронавирус

Зијадин Села позитивен на коронавирус

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села е позитивен на коронавирус.

Оваа информација тој ја напиша на својот Фејсбук профил каде посочува дека денеска направил ПЦР тест кој испаднал позитивен.

Неговата здравствена состојба е клинички добра и во моментов е во самоизолација.

Коронавирус