понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 132
home Вести

Жичницата на Водно овој викенд нема да работи

Жичницата на Водно овој викенд нема да работи

Утре и задутре нема да работи жицницата на Водно, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие.

Причина за тоа, како што наведуваат од ЈСП, е одржувањето на ридски натпревар во автомобилизам на Водно.

По тој повод нема да сообраќаат ниту линиите 25, 25А и 25Б.

Коронавирус