понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Зиадин Села носител на листа во шестата изборна единца, Африм Гаши во втората

Зиадин Села носител на листа во шестата изборна единца, Африм Гаши во втората

Комлетните листи ќе бидат објавени утре, ова се двете поважни одлуки на Централното собрание кои вечерва се донесоа во Гостивар.

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села по собранието кажа дека партиските органи решиле тој да го направи конечниот список на кандидати и дали ќе се настапи во четвртата изборна единица.

– Јас ќе бидам носител на кандидатската листа во шестата изборна единица, а нашиот партнер Африм Гаши во втората изборна единица. Највиското партиско раководство реши да поднесеме листи за вкупно пет изборни едници, првата, втората, третата, петтата и шестата, а за четвртата изборна единица, можноста ќе биде отоврена. Кончената одлука ќе ја донесеме до утре, рече Села.

Коронавирус