недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 64
home Вести

Зголемена фреквенција на возила на граничниот премин „Деве Баир“, но нема задржувања

Зголемена фреквенција на возила на граничниот премин „Деве Баир“, но нема задржувања

Од седум часот изутрината зголемена е фреквенцијата на возила на граничниот премин Деве Баир меѓу Република Македонија и Република Бугарија.

Фреквенцијата на возила е зголемена, но нема подолги задржувања од вообичаените 15-тина минути потребни за редовна пасошка контрола.