недела, 2. април 2023. Вести денес: 19
home Вести

Зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце

Зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На ГП Табановце е забележана зголемена фреквенција на возила, каде времето на чекање за излез од државата, е од 30 до 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Најнови вести